Najpiękniejsze korty świata

Są korty i KORTY. Sprawdzamy, które z nich można zaliczyć do grupy tych najpiękniejszych. Położone w wyjątkowych miejscach, z niezwykłymi widokami i poza zasięgiem gapiów – oto lista tych, które robią największe wrażenie. 

Tenis na wysokościach

Jeden z najsłynniejszych hoteli na świecie, czyli Burj Al Arab w Dubaju to 7 gwiazdkowy, luksusowy obiekt, który obecnie zajmuje 4 miejsce w kategorii najwyższych budynków świata. W szerokiej gamie wyjątkowych atrakcji znajdują się również korty tenisowe, ale jak na 7-gwiazdkowy hotel przystało, w odsłonie innej niż wszystkie. Na dachu hotelu, czyli na wysokości 210 m przekształcono lądowisko dla helikopterów na kort tenisowy. Zawieszony kilkaset metrów nad ziemią kort to nie tylko miejsce pozbawione niechcianej publiczności, ale też przestrzeń, z której roztacza się widok na całe miasto.

Zdjęcie: Singita Sabora Camp

Z rakietą wśród zwierząt

… i to nie byle jakich zwierząt! W Afryce, a konkretnie w Parku Narodowym Serengeti w Tanzanii znajduje się kort pośrodku safari. Rozgrywka w dżungli to nie lada wzywanie i rozrywka zdecydowanie dla odważnych. Kort znajduje się wprawdzie w obozie, ale to nie przeszkadza ciekawskim mieszkańcom safari do wycieczek krajoznawczych. Zebry, słonie i żyrafy należą do grupy częstych widzów.

Kort pośrodku niczego

W 1998 roku w południowej części wyspy Harris (Isle of Lewis and Harris) będącej największą w archipelagu Hebrydów Zewnętrznych w Szkocji, zbudowano – według różnych opinii – najbardziej oddalony w Wielkiej Brytanii kort tenisowy. Bunabhainneadar powstał z inicjatywy mieszkańca,

który chciał swoją lokalną społeczność liczącą zaledwie 1984 osoby wzbogacić o nowe miejsce spotkań. Przed jego zbudowaniem miejscowe dzieci grały najczęściej na drodze, a dziś mogą korzystać z kortu położonego pośród wrzosowych wzgórz Szkocji. Wyjątkowa lokalizacja przyciąga również znanych Brytyjczyków. Na kortach pojawili się m.in. Judy Murray, mama Andy’ego oraz Tim Henman.

Zdjęcie: Zeelo LTD

Zdjęcie: Tennis Life Mag

Podziemne korty

Missouri to kolejne miejsce na mapie świata, w którym odnajdziemy jedyne w swoim rodzaju korty ukryte w podziemnej jaskini. To przestrzeń, która zachwyca i na pewno nie została stworzona z myślą o osobach z klaustrofobią. Chętnych do zagrania nie brakuje, ale nie jest to takie proste, ponieważ korty nie mają swojej oficjalnej strony, nie znajdziemy ich kanałów w Social Media, a odnalezienie jakiegokolwiek kontaktu podobno nie należy do najłatwiejszych.

Rozgrywka wśród wapiennych skał

5-gwiazdkowy hotel na wybrzeżu Amalfi to nie tylko bajeczne widoki, włoskie jedzenie i niepowtarzalny klimat. To również uznany za jeden z najpiękniej położonych kortów na świecie.

To właśnie tutaj, u wybrzeży Morza Tyrreńskiego, z widokiem na odległe Capri, grała o zachodzie słońca Maria Sharapova. Jak później mówiła „Widok na klify zapiera dech w piersiach”. W ślady znanej tenisistki poszli również inni. Wciśnięty pomiędzy wapienne ściany i prywatną plażę kort to ulubione miejsce byłych zawodników wśród których znajdziemy m.in. Diego Nargiso, Gabrielę Sabatini oraz Yannicka Noah.

Najlepsze mecze w historii tenisa

Pojedynki trwające godzinami. Sety rozgrywane do kilkunastu gemów. Batalie, w którychwschodzące gwiazdy tenisowego świata, obalały urzędujących mistrzów. Oto kilka – w naszej subiektywnej ocenie – najlepszych starć, które już na zawsze zapisały się na kartach historii.

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepokorne korty

Najlepsi tenisiści świata zazwyczaj kojarzą nam się z nienaganną sylwetką, wzorową dyscypliną i poświęceniem. Życie podporządkowane grze ma jednak swoją drugą stronę medalu, często taką, która na jaw wychodzi dopiero po latach. Niepokorni, a jednak najlepsi w swej dziedzinie. Oto tenisiści, których droga na szczyt wiodła przez różne perypetie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Tenisowa moda cz.1

Dyscyplina wyjątkowa, w której nie tylko styl gry ma znaczenie. Tenis to poza umiejętnościami również moda, która na przestrzeni lat przeszła ogromną transformację, a jednak wciąż panują pewne nienaruszalne standardy. Oto krótka historia tego, co wywołało skandal w latach 20-tych, kto wyswobodził kobiety z niewygodnych spódnic i na jakim turnieju wciąż obowiązuje restrykcyjny dress code.

CZYTAJ WIĘCEJ